Česko mluví o vzdělání

Minulý týden ve středu jsem se účastnila workshopu v Praze organizovaného neziskovou společností Eduin v rámci její kampaně Česko mluví o vzdělání. Byla to jednodenní akce pro každého, kdo si chtěl ujasnit vizi společnosti a vzdělávání v budoucnosti. Přihlásilo se nás tam 27 lidí z Prahy, dorazilo 14. Škoda. Workshop byl zajímavý, jako výstup jsme připravili svoji vizi vzdělávání. Dozvěděli jsme se, že výsledky workshopů v jednotlivých krajích a celé kampaně budou zpracovány a předány zástupcům Ministerstva školství zodpovědným za přípravu Strategie vzdělávání 2014 – 2020. Uvidíme, zda se to odrazí na vzdělávání našich dětí v dalších letech.

Na workshopu jsem opakovaně měla možnost přesvědčit se o tom, že lze poskytovat dětem vzdělání a přitom jim neznechutit školu a studium bez ohledu na fakt, zda existuje oficiální strategie podporující samostatnost, kreativitu a nadšení nebo nikoliv. Samozřejmě, v druhém případě je to velmi náročné vyžadující samostatného, kreativního a nadšeného ředitele školy a učitelský sbor stejných kvalit.

Příspěvek byl publikován v rubrice vzdělávání a jeho autorem je Andrea Csirke. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>