Konec prokrastinace aneb kniha o odkládání …

Ve vydání Respektu z minulého týdne (27.5. – 2.6.) je rozhovor s autorem výše uvedené knihy, Petrem Ludwigem. Je to spolumajitel konzultační firmy, který se rozhodl napsat knihu o prokrastinaci, o výrazné a chronické tendenci odkládat plnění povinností a úkolů na pozdější dobu. S tímto divným pojmem jsem se setkala teprve nedávno na stránkách konzultantky Dominiky Špačkové maminkatelky.cz.

Petr Ludwig a Dominika Špačková mají jedno společné – oba doporučují způsob, jakým se lze vyhnout odkládání povinností a úkolů. Když něco takového čeká Petra, „rozdělí si úkoly na tři menší úkoly a v tu chvíli není problém udělat aspoň něco z toho.“ Dominika si myslí, „že maminky, které pracují při dítěti, neprokrastinují“, tudíž je zřejmě výhodné začít pracovat při dítěti nebo si pořídit dítě při práci.

Myslím si, že pokud člověk něco chce, udělá to a neprokrastinuje. Vidím to na své dceři. Na povinnosti a úkoly, které musí udělat, často „zapomíná“. Jakmile něco chce, jde za tím tvrdošíjně a nepřestane do té chvíle než to udělá nebo získá. Jednoduše to chce. Myslím si, že pokud povinnosti a úkoly odkládáme, spíš než řešit, JAK je neodkládat, doporučuji zamyslet se nad tím, PROČ je odkládáme. V případě, že budeme k sobě upřímní, získáme zajímavé informace o svém životě. A pokud budeme chtít, můžeme se rozhodnout na něm cokoliv změnit :-)

Příspěvek byl publikován v rubrice být sám sebou a jeho autorem je Andrea Csirke. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>