Poznámka ke slaďování pracovního a rodinného života

Přemýšlím o tom, proč jsem si všimla toho pověstného pytle s dobrými příklady z praxe (viz předchozí příspěvek). Ve své práci dnes a denně potkávám ženy s malými dětmi, které by chtěly pracovat a nemají práci. Patří do skupiny osob ohrožených sociálním vyloučením. Trendy pojem, kolem nějž se v současné době točí každá výzva Evropského sociálního fondu. Jeden z projektů, který jim můžeme nabídnout, je o tom, aby přestaly hledat práci a začaly podnikat. Dobrý nápad. Objev svoje schopnosti a dovednosti, které děláš s radostí, vytvoř si malý projekt a zkus si najít lidi, kteří tvůj projekt potřebují a jsou ochotni za něj zaplatit. Postav se na vlastní nohy a staň se paní svého času.

Skutečnost je taková, že většina z těchto žen nechce podnikat. Chtějí pracovat v zaměstnaneckém poměru a mít klid po práci. Brání jim v tom nabídka pracovních pozic na trhu práce – vše na plný úvazek. Ony by potřebovaly pozice na částečný úvazek, aby mohly takzvaně slaďovat svůj rodinný a pracovní život. Podle médií za to mohou zaměstnavatelé, kteří ty pozice nejsou ochotni vytvářet, a za to prý zas může stát, jelikož je v tom nepodporuje a „nemotivuje“ různými úlevami.

Je zajímavé o tom všem diskutovat s těmito ženami. Vždy se nakonec dostaneme do rodiny a dozvíme se, že žijí s partnerem v nepartnerském vztahu. Některé z nich si to uvědomují a chtěly by to změnit, no a některé na tom nechtějí nic změnit. Doma nechtějí slaďovat. To očekávají od zaměstnavatele. Doma se chtějí starat o dítě na plné pecky. Dovolí otcům, aby jim pomáhali v péči o dítě – ovšem podle jejich instrukcí a pod jejich dohledem. Přece otec dítěte to neumí, dělá vše špatně. Znáte to. Příliš oblečené dítě, nebo snad nedostatečně oblečené dítě?, nezdravé jídlo, nepořádek v bytě … Chovají se k partnerovi nepartnersky. A pak se diví, že nemohou chodit do práce, jelikož se partner nechce dělit o vyzvedávání dítěte ze školky a další úkoly v péči o něj. A tak se již léta zaměstnávají doma, plné ruce práce s dětmi a partnerem. Jsou nespokojené, cítí se divně smutně a netuší, proč. V médiích dnes a denně vidí dobré příklady z praxe, kdy se matce podařilo sladit rodinu a práci (podařilo?). Našim klientkám by se to určitě taky povedlo, jen aby měly co slaďovat. Tak alespoň plní naše projekty, potkají jiné se stejným osudem, diskutují a shodují se na tom, že největší překážkou být zaměstnaná je dítě, potažmo partner, který se nechce dělit o povinnosti v péči o potomka.

Příspěvek byl publikován v rubrice Práce, Vztahy a jeho autorem je Andrea Csirke. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>