TEDx Prague 2013

Včera jsem byla na TEDx-u na Folimance. Skvělí řečníci. Všichni. Děkuji.

Nejvíc mě oslovil Steve Wheen, guerillový zahradník z Austrálie. Načerno vysazené řeřichy, slunečnice a měsíčky v ošklivých městských zákoutích. Ke změně přístupu ke svému životu a hledání radostí ze současnosti nepotřeboval žádnou tragédii ve svém životě, blízký kontakt s chudobou nebo přežít vážnou nemoc. Uměl to pochopit dřív. Na otázku, proč lidi čekají na něco negativního v jejich životě, aby změnili svůj přístup k němu, existuje jednoduchá odpověď – ta změna je náročná. Občas ale nečekají. Jako Steve. Žije pro dnešek, svobodně, dělá, co ho baví … A působí tím příjemné chvíle jiným. Krátké momenty, které vás nutí zastavit se a přemýšlet.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice společnost a jeho autorem je Andrea Csirke. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>