Vlastní webové stránky aneb o tom, co si udělat před tím než si je objednáte

Nerozumím novým technologiím – v této oblasti se projevuji tak, že se zajímám jen o věci a teprve ve chvíli, kdy je budu využívat. Platí to i pro webové stránky. Před Zakázkou jsem o nich věděla asi tolik, že si je můžu vytvořit sama nebo si jejich tvorbu objednat u znalého člověka. Vybrala jsem si tu druhou možnost. Stránky jsem navrhla, texty napsala, obrázky nakreslila. Podle toho mi je vytvořil odborník.

Smlouvu a obchodní podmínky jsem akceptovala. Před tím jsem měla pár připomínek. Obecně můžu konstatovat, že jelikož těm věcem vůbec nerozumím, ani jsem netušila, na co se mám ptát. Na tuto svoji nedokonalost jsem ho několikrát upozornila. Jeho přístup byl v celku takový, že se snažil odpovědět. Vůbec se ale nevžil do situace člověka, který tomu nerozumí. Teď už vím, že jsem potřebovala „překlad“ do jazyka obyčejného smrtelníka. Potřebovala jsem dalšího odborníka, který mi vysvětlí, že si objednávám vytvoření webu a to neznamená, že ten web bude „vygooglovatelný“. K tomu budu potřebovat „nějakou pokročilou optimalizaci webu. … podrobnou analýzu, upravit texty, a udělat všechen ten humbuk kolem …“, což znamená další zakázku a další peníze.

Aneb jsem si mohla vše do posledního detailu nastudovat sama … A vytvořit si web sama, jelikož bych už to uměla.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Andrea Csirke. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>