Živím se jako kariérový poradce, lektor a metodik na volné noze. Ve spolupráci s partnery vymýšlím a vedu projekty, které mají za cíl podpořit lidi při jejich cestě v profesním, osobním a občanském životě. Baví mě přemýšlet o světě práce a jeho proměnách. Ve 20. století bylo vše jasné a předem nalajnované. Dnešní život ale od nás vyžaduje nové dovednosti. Chceme-li přijmout jeho výzvy a postavit se jim, musíme být flexibilní a ochotní se neustále vzdělávat. Nemůžeme již nadále počítat s pravidly a jistotami minulého světa práce.

Moje cesta k tomu, co dělám dnes, byla klikatá. Původně jsem vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a Vysokou školu ekonomickou v Praze. Mám za sebou práci na různých pozicích u nadnárodních společností. Během svého působení u Probační a mediační služby ČR jsem pomáhala pachatelům a obětem trestní činnosti na cestě k dosažení mimosoudního urovnání sporu. Specializovala jsem se na věci nezletilých a mladistvých, kteří se dostali do konfliktu se zákonem.

V určité chvíli života jsem cítila, že potřebuji změnu. Souhra několika náhod mě přivedla ke kariérovému poradenství. Okamžitě jsem věděla, že to je ta oblast, které chci věnovat svou energii a čas. Základní vzdělání jsem získala na dvousemestrálním Distančním kurzu kariérového poradenství na Stockholmské Univerzitě. Dále jsem certifikována jako kariérový poradce a lektor ve švýcarské metodě CHQ - self management of competences, úroveň B2. Průběžně navštěvuji kariérové workshopy vedené švýcarským koučem Thomasem Dienerem a dalšími odborníky v této oblasti.

Mám ráda knihy a filmy o lidech a vztazích mezi nimi. Svůj čas, kdy o nich nepřemýšlím, trávím venku. Běhám, chodím a jezdím na kole. Ráda plavu a cvičím jógu. Přes deset let jsem členem sebezkušenostní skupiny zaměřené na sebepoznání a komunikaci. Účast na této skupině mi pomáhá lépe poznat sama sebe a pochopit, co je pro mě v životě důležité. Cítím se být jistější ve vztazích a vzájemné komunikaci s ostatními.

Pracuji a spolupracuji

otevřeně

profesionálně

s velkou podporou

nasazením

nadšením